روش درمانی هیدرادرمی جهت پاکسازی و جوان سازی پوست

هیدرادرمی یکی از بهترین روش های جوان سازی پوست در کنار روش هایی از جمله اکسیژن رسانیپوست ، جوان سازی پوست ، آبرسانی کامل لایه های اپیدرم پوست یک روش غیر تهاجمی بسیار عالی برای پوست می باشد که البته معمولا با دستگاه هایی مانند دستگاه هیدروفشیال Hydrofacialعمل هیدرادرمی پوست صورت می گردد . روش درمانی هیدرادرمی یکی از روش های پاکسازی عمیق پوست (بدون آسیب به لایه های زیرین پوست) و بدون هیچ گونه درد یا عارضه جانبی در کلیکنیک های تخصصی پوست جهت تمیز کنندگی عمیق پوست و همچنین جوان سازی پوست انجام می گیرد .
روش درمانی هیدرادرمی یا همان هیدرودرمی برای تمامی پوست ها به خصوص پوست های خشک و حساس روشی بسیار عالی و بی خطر می باشد . شایان ذکر است بدانید این روش درمانی انتخابی بسیار عالی همانند روش های درمانی میکرونیدلینگ می باشد.

هیدرادرمی در چه نواحی انجام می گیرد ؟

هیدرادرمی برای نواحی صورت ، گردن و قسمت های بالایی قفسه سینه انجام می شود و عملکرد اصلی آن هم همان طور که در بالا اشاره کردیم ، لایه بردرای ، تقویت پوست ، جوان سازی پوست ، و تمیز کنندگی پوست و از همه مهم تر بازسازی سلول های مرده و تحریک پوست برای کلاژن سازی می باشد . روش درمانی هیدرادرمی باید طبق نظر تشخیص پزشک متخصص صورت گیرد . این روش درمانی به گونه عمل می کند که بیمار پس از اولین جلسه درمانی نتایج فوق العاده ای را روی پوست صورت خود مشاهده می کند .

عملکرد روش درمانی هیدرودرمی برای پوست

مراحل روش درمانی هیدرودرمی :

دستگاه های هیدرودرمی یا همان دستگاه هیدرولفشیال دارای سری های مختلف با عملکرد های بسیار متفاوتی برای پوست صورت و بدن می باشد .
1- در درجه اول با بهره گیری از دسته لایه برداری دستگاه هیدروفشیال در روش هیدرودرمی پوست به صورت کامال غیر تهاجمی لایه برداری می شود و تمامی سلول های مرده ، چربی ها ، آلودگی ها و کثیفی ها از روی سطح پوست صورت پاک خواهد شد .
2-در مرحله دوم با بهره گیری از سَریِ هیدرواِکستِرَکشِن – Hydro Extraction تمامی جوش های سرسیاه برداشته شده و منافذ پوست به خوبی پاکسازی می گردد .
3- در مرحله سوم با بهره گیری از سَریِ هیدروفیوژن – Hydro Fusion – بافت پوست را به مواد مغذی مورد نیاز پوست صورت از جمله اواع آبرسان هایی چون سرم هیالورونیک اسید و جهت آبرسانی به لایه های اپیدرم پوست استفاده می شود و عمق پوست پر و آبرسانی شده . و چین و چروک ها و افتادگی پوست از بین خواهد رفت .
4- پس از اینکه پوست بیمار به خوبی پاکسازی شد و مواد مغذی و آبرسان نیز جذب لاهیه های اپیدرم پوست گشت ، نوبت مااسز پوست با محلول هایی از جمله ویتامین ها ، آنتی-اکسیدانت و پِپتاید‌های مخصوص – Peptides –محلول های جوانسازی (ضدپیری)می باشد .

مزایای روش درمانی هیدرادرمی :

 1.  پاکسازی و تمیز کنندگی عمیق پوست
 2.  آبرسانی عمیق پوست – حفظ مرطوبیت پوست
 3.  لایه بردای غیر تهاجمی پوست و از بین بردن سلول های مرده پوست
 4.  جذب سریع مواد مغذی و آبرسان به لایه های اپیدرم پوست
 5.  از بین بردن سیاهی و گودی پوست صورت
 6.  رفع چین و چروک های عیمق و سطحی
 7.  رفع افتادگی و شلی پوست
 8.  پر شدن پوست صورت به روش کاملا غیر تهاجمی به جای بوتاکس و تزریق ژل
 9.  تقویت خاصیت ارتجاعی پوست
 10.  از بین بردن چربی های اضافه پوست و آلودگی های نشسته روی سطح پوست
 11. پاکسازی و تمیز کنندگی منافذ باز پوست

آبرسانی پوست صورت با روش هیدرادرمی :

تراشیدن: در این مرحله از هیدرودرمی با استفاده از نوک هیدرودرم دستگاه، آنزیم‌های خشک‌کننده پوست، سلول‌های مرده، کثیفی و سایر موادی که در روزنه‌های پوست گیر کردند، از پوست جدا میشوند.

صیغل دادن: در این مرحله از هیدرودرمی با استفاده از سَریِ الماس، سطحِ پوست تراشیده میشود (فرایندی شبیه به میکرودرمی) تا بافتی صیغلی، صاف و ابریشمی پدید بیاید.

پاکسازی: نوک هایدروفیوژنِ دستگاه در فرایند هیدرودرمی آب را با کمی فشار به درون روزنه‌های پوست می‌فرستد تا چربی و بقیه اجرام انباشته شده در عمق پوست را بیرون بکشد. هم‌زمان با این فرایند، تمام آلاینده‌های بیرون کشیده شده از پوست با استفاده از مَکَنده از سطح پوست جمع می‌شوند.

آبرسانی: در این مرحله از هیدرودرمی سرمی ترکیبی از هیالورونیک اسید به درون روزنه‌های پوست فرستاده می‌شود تا فرایند آبرسانی و سیستم انشعابی آبرسانی در بافت پوست را تقویت کند.

تقویت: در این مرحله از هیدرودرمی که پاکسازی و آبرسانی پوست انجام شده است، پوست به ترکیبی از ویتامین‌، آنتی اکسیدانت و پپتاید آغشته می‌شود که به بازیابی سلامت و زیبایی پوست کمک بسیار چشم‌گیری می‌کند و از نفوذ آلاینده‌های به لایه‌های عمقی پوست پیش‌گیری می‌کند.

روش های مراقبتی بعد از انجام هیدرادرمی :

 • نوشیدن مقدار زیادی آب به منظور هیدراته کردن (مرطوب‌سازی) پوست
 • مراقبت و مرطوب‌سازی پوست با استفاده از مرطوب‌کننده‌های قوی حداقل تا ۷ روز
 • باید حداقل 2 روز به مدت 48 ساعت هیچ گونه لوازم آرایشی برای پوست صورت خود استفاده نکنید
 • حداقل ۵ تا ۷ روز از اثابت نور خوشید پرهیز شود و پس از آن ضد آفتاب استفاده شود
 • استفاده از کرم ضدآفتاب با درجه SPF 30 به منظور محافظت در برابر آفتاب
 • پرهیز از استفاده هرگونه پماد یا کرم‌های حاوی رتینوئید یا ویتامین A
 • پس از انجام هیدرودرمی از محصولات بدون رایحه و پاک‌کننده‌های ملایم برای شستشو و مرطوب‌سازی پوست استفاده شود و شستشوی صورت با آب سرد انجام شود.
 • از خاراندن یا کندن هر نوع پوست ورقه شده یا مرده پرهیز شود زیرا منجر به زخم شدن پوست می‌شود.
 • آمادگی برای بروز حساسیت یا عوارض جانبی خفیف هم‌چون سرخی پوست صورت در نواحی که هیدرودرمی روی آن صورت گرفته است.

تعداد جلسات هیدردرمی :

بسته به نوع و عمق مشکلات پوستی شما تعداد جلسات جوان سازی و پاکسازی پوست با روش درمانی هیدرادرمی متغییر است . در مرکز زیبایی بلور پزشکان متخصص ما در درجه اول با بهره گیری از دستگاه های آنالیزور پوست ، میزان چین و چروک ها ، افتادگی پوست ، میزان جوش های سرسیاه و منافذ باز و میزان دهیتراتگی پوست را برای شما اندازه گرفته ، تجزیه و تحلیل کرده و تعداد جلسات مورد نیاز را به شما ارائه می دهند ، همچنین در مرکز زیبایی بلور پس از هر جلسه درمانی مجددا از دستگاه آنالیزور پوست جهت نمایش بازخورد مثبت عمل پاک سازی و جوان سازی پوست با دستگاه ها را به صورت رایگان در اختیار شما عزیزان قرار می دهد .

هزینه درمانی هیدرادرمی :

تعداد جلسات هیدرردرمی بسته به نوع و میزان مشکلات پوست شما متفاوت است ، اما هزینه هر جلسه جوان سازی و پاکسازی پوست با دستگاه هیدرودرمی 750 هزار تومان می باشد . جهت تعیین وقت و مشاوره لطفا با مرکز زیبایی بلور با مشاروان ما در ارتباط باشید .